Екскурсія 9-Б класу до Міського саду

4 жовтня учні 9 - Б класупобувалина екскурсіїу Міському саду. Це місце просто дихає історією. Історія саду починається наприкінці XVII століття. Сад створено з ініціативи Григорія Потьомкіна за планом англійця Вільяма Гульда та відкрито під час візиту Катерини II до Кременчука. У 1787 році заміська природна діброва з озером була перетворена в ландшафтний парк «Міський сад». 1924 р. мав назву парк «Залізничників». Більшість дерев та чагарників посаджено в 1930-ті роки. У 1993 р. надано статус комплексної пам’ятки природи місцевого значення, а в 1997 році повернуто першопочаткову назву. Коли у радянські часи збудували теплову електростанцію, воду з озера забирали для охолодження турбін, а потім скидали гарячу — таким був замкнутий цикл. Тому у народі озеро отримало назву Гарячка. На сьогодні стара електростанція не працює — і потреба у ставку-охолоджувачі відпала. З тих пір озеро замулилося і заросло очеретом.

З 2011 парк поступово відновлюється, в центрі штучного паркового озера встановили елегантну альтанку, висадили квіти, на водоймі оселилися качки, білі та чорні лебеді. Підводний світ озера теж надзвичайно багатий.  Під час екскурсії діти  прогулялися Міським садом  та познайомилися з його історією, спостерігали за лебедями, черепахами та  рибками,  зробили цікаві фотографії.