Міжнародний день біологічного різноманіття 22 травня

Захист біорізноманіття - спільна відповідальність людства. Незважаючи на активні зусилля, що вживаються останні 20 років, триває скорочення біорізноманіття внаслідок таких факторів, як руйнування природного місця існування, надмірна експлуатація природних ресурсів, забруднення води і грунту. Для захисту та збереження різноманітності видів і екосистем потрібні термінові і рішучі дії. Беручи до уваги важливість просвітницької та популяризаторської роботи для здійснення Конвенції на всіх рівнях, Генеральна Асамблея постановила відзначати Міжнародний день біологічного різноманіття 22 травня, в день прийняття тексту Конвенції.
Далекосхідний леопард. Завдяки своїй неймовірно красивою шкурі, ці тварини стали об'єктом інтересу браконьєрів, які і привели вид до практично повного вимирання. За оцінками зоологів, всього в світі налічується близько 30 далекосхідних леопардів.
У 2018 році Кенії помер останній самець північного білого носорога по кличці Судан.Тепер в світі залишилися лише дві самки білого носорога - Наджин і Фату. Вони також знаходяться в кенійському заповіднику.
Каліфорнійська морська свиня. Вакіта вважається самим рідкісним в світі морським ссавцям. Тільки за останні три роки чисельність морської свині скоротилася вдвічі, і в даний час складає менше 100 особин.